Pentru o prietena

Sarcina

Postata de Syr3nutza cu 12 ani in urma.

Prietena mea nu are internetul si eu m-am oferit sa o ajut. Mi-a relatat cele intamplari. Dupa ce a avut ciclul, adica dupa ce i s-a terminat a avut contact sexual de multe ori si au facut-o neprotejat dar de fiecare data partenerul ei a avut grija sa nu ejaculeze inauntrul ei si de cate ori isi scotea erectia si facea ... pe burta ei pana iesea sperma...si nu si-a introdus-o inapoi pentru al doilea contact, ci s-a dus la baie sa se spele bine si dupa cateva minute au facut-o din nou. Dupa o luna, dupa 33-36 zile trebuia sa ii vina ciclu si nu i-a venit dupa 36 zile, si incepe sa se ingrijoreze. Am realizat amandoua ca ar fi in prima luna de sarcina daca ar fi. Stiind ca testul de sarcina nu poate fi exacta, am sfatuit-o sa mearga la un laborator sa si faca analizele, dar ea dorea sa stie daca includea plata si cat ar fi ? Care ar fi simptomele primei lune de sarcine? Ea nu a simtit nimic deosebit. Va rog sa imi explicati cum stau lucrurile.

Raspunsuri (2)

ada82

acum 12 ani

ar putea sa faca un test de sarcina la 21 de zile de la ovulatie, ar trebui sa iasa pozitiv daca e cazul si da poate ramane gravida

Syr3nutza

acum 12 ani

A aflat ca nu e gravida, mai degraba are chist ovarian de 6 cm ce o impiedica temporar sa faca copii. Stiti ceva despre chist ovarian de 6 cm? Am fost cu ea la medic si i-a spus ca peste 7 cm e necesara operatie.