Pastile pentru dureri de cap....

Sarcina

Postata de Adryana18 cu 13 ani in urma.

Buna ziua,
Ce pastile pot lua pentru dureri de cap daca sunt insarcinata?

Multumesc,
Adriana

Raspunsuri (6)

Ionescu

acum 13 ani

Ai putea sa incerci remedii homeopate pt. dureri de cap in timpul sarcinii caci acestea nu au efecte secundare. Insa sunt multe remedii si care ajuta este greu de zis fara anamneza. Cel mai bine este sa mergi la un medic homeopat. Durerile de cap au caute diferite: gastric, hepatice, neurologice, etc.
Daca durerile de cap sunt provocate de curent poti incerca remediul Belladonna CH15, sugi 1 granula sub limba si vezi ce efect are. Daca se amelioreaza durerea poti repeta din nou la ceva timp. Daca nu ase amelioreaza deloc dupa 1-2 nu este potrivit .Poti citi prin internet care remediu homeopat ti se potriveste cel mai bine si il poti incerca.

ina

acum 13 ani

In sarcina se recomanda doar NoSpa

ANDREANA

acum 13 ani

EU NICI IDEE NAM CUM SATI RASPUND AAAAAAAAAAAAAAAAA

Denii

acum 10 ani

Atunci taci.

giusca aurel

acum 11 ani

mia dat cineva niste pastile se cheama ibuprofeno si mia zis ca sint pentru durere de cap

Andi

acum 10 ani

Degeaba iei noSpa ca la durere de cap nu trece...am luat eu vreo 5 pastile..eram insarcinata dar pana la urma am luat paracetamol...nu am avut "de ales "...odata instalara durerea la mine nu-mi mai trece fara pastile...antinevralgic nu ai voie...paracetamol mai merge...