ovule in sarcina

Sarcina

Postata de curcubeu cu 13 ani in urma.

sunt in saptamana 6 de sarcina si mi s-a prescris un ovul pe baza de nitrat de sertaconazol,la contraindicatii e pusa sarcina si alaptarea.nu stiu ce sa fac sa- l iau sau nu,ce ma sfatuiti?multumesc

Raspunsuri (1)

o femeie

acum 13 ani

Ar trebui sa mai consulti si un alt doctor. Probabil depinde si de problema pe care o ai. Medicii analizeaza riscurile si beneficiile unui tratament dat, adica inclin sa cred ca asta fac. Sanatate.