Ovulatie

Sarcina

Postata de anett.k cu 11 ani in urma.

Buna ziua.

De obicei, bazat pe graficul cu temperatura bazala si testele de ovulatie, am avut ovulatie in ziua 12 a ciclului. Luna asta n-am mai facut test de ovulatie, doar mi-am masurat teperatura, si potrivit acesteia am avut ovulatie in ziua 14. Chiar in ziua aceea am fost la ginecolog pt o problema si s-a uitat si la ovulatie (eu atunci credeam ca nu am ovulat inca, deoarece temperatura mi-a urcat in urmatoarea zi), si mi-a zis ca luna asta se pare ca nu o sa am ovulatie. Intrebarea este daca la control trebuia sa se observe daca am ovulat chiar in ziua aceea, sau asta se vede doar inainte de ovulatie (ca urmeaza sa aiba loc ovulatia)?

Multumesc!

Raspunsuri (1)

anett.k

acum 11 ani

Tot referitor la intrebarea mea: daca, conform ecografiei n-am avut ovulatie luna aceasta, de ce mi-a crescut totusi temperatura bazala (si se mentine crescuta deja de 3 zile) ?