Ovulatie multipla

Sarcina

Postata de Clorix cu 14 ani in urma.

Buna,
poate exista ovulatie multipla in timpul unei luni? am avut toate "semnele" in ziua 14 apoi in ziua 18 din nou (albusul de ou, modificarea temperaturii, intepaturi ale ovarului)
multumesc,

Raspunsuri (1)

maria

acum 14 ani

Da, eu insami am asa(vizualizata si confirmata de medic la ecografie transvaginala!).Se intampla mai ales in cazul ciclurilor scurte, de 26 zile. Asa ca nu poti aplica metoda calendarului.