ovare polichistice

Sarcina

Postata de gabriela-alexandrina cu 12 ani in urma.

buna ziua. am 24 de ani si am fost diagnosticata cu ovare polichistice. am facut tratament cu antibiotice.as dori sa stiu daca mai pot ramane insarcinata deoarece medicii pe care i-am consultat pana acum nu au stiut sa imi dea un raspuns sau sa ma indrume ce sa fac. multumesc

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 12 ani

Sindromul ovarelor polichistice poate afecta activitatea hormonala,ciclul menstual, fertilitatea- prin ovulatii neregulate sau absente. Aproximativ 70% dintre femeile care nu pot avea copii datorita problemelor ovulatorii sufera de ovare polichistice.
Deci, boala dumneavoastra poate fi o cauza de infertilitate insa exista tratament.

alexandra

acum 9 ani

Si cam care ar fi tratamentul???