Orgasm?

Sarcina

Postata de 0722220202 cu 10 ani in urma.

Ce este acela?....

De cate ori pot face dragoste?
Nu imi place, nu folosesc perzevativ..nici mie nici prietenului meu nu ne place..si nu folosesc nici altcv gen pastile....are cv?...daca avem grija...
Nu am de gand sa raman insarcinata mai 2 ani si vreau dar acum nu.

Raspunsuri (6)

FreeStyle11

acum 10 ani

Orgasmul este punctul culminant al actului sexual, atunci cand te simti cel mai bine, in cazul barbatul cand ejaculeaza.Riscul este mare daca nu folosesti nici un fel de protectie mai ales cand esti in perioada fertila.Nimanui nu ii place cu prezervativ, dar mai exista pastilele care daca sunt luate cu cap nu fac rau, dar nici nu trebuie exagerat sa le iei.

acum 10 ani

Orgasmul = un lighid?...
La baiat se numeste ejaculare asta e ca un fel de orgasm la fete?...sau?....
Te rog daca ai putea fi mai explicit..

Perioada fertila?...ce este aceasta?...

Multumesc!

FreeStyle11

acum 10 ani

Cum de ti-ai inceput viata sexuala fara sa sti mai nimic despre sex.Orgasmul la fete este o senzatie foarte placuta in momentul cel mai puternic al excitatiei(atunci cand te simti cel mai bine de iti vine sa urli de placere), iar perioada fertila la fete este perioada cand au cele mai mari sanse sa ramana insarcinate, si aceasta trebuie evitata sau protejata foarte bine pt a evita sarcina.Te rog documenteaza-te inainte de a face vreo p***ae, ca vad ca nu ai habar despre ce faci...

acum 10 ani

Mi-am inceput viata sexuala...da f bine e alegerea mea..nu stiu ft multe...consider ca stiam tot ce e necesar....nu mi-a vb nici o fata de orgasm sau de perioada fertila....
Nu am decat 17ani...acum 2 luni mi-am inceput viata sexuala... si cum stim cu toti doare ft tare..si nu simt in acel moment daca sunt excitata sau nu..pt ca mie imi vine sa urlu de durere nu de placere....stiu ca durerea tine vro 2 3 luni...dar cum mi-am inceput viata sexuala am tot dreptul sa ma documentez cand pot face daca am voie atunci si atunci.....Multumesc de sfaturi! Eu incer sa ma documentez prin a pune aceste intrebari..daca ai vrea sa ma ajuti sa imi explici daca ai avea placere chear ti-as multumi din toata inima..
Nu m-am nascut invatata..si nu crd ca cnv sa nascut invatat...

Multumesc!

acum 10 ani

Mi-am inceput viata sexuala...da f bine e alegerea mea..nu stiu ft multe...consider ca stiam tot ce e necesar....nu mi-a vb nici o fata de orgasm sau de perioada fertila....
Nu am decat 17ani...acum 2 luni mi-am inceput viata sexuala... si cum stim cu toti doare ft tare..si nu simt in acel moment daca sunt excitata sau nu..pt ca mie imi vine sa urlu de durere nu de placere....stiu ca durerea tine vro 2 3 luni...dar cum mi-am inceput viata sexuala am tot dreptul sa ma documentez cand pot face daca am voie atunci si atunci.....Multumesc de sfaturi! Eu incer sa ma documentez prin a pune aceste intrebari..daca ai vrea sa ma ajuti sa imi explici daca ai avea placere chear ti-as multumi din toata inima..
Nu m-am nascut invatata..si nu crd ca cnv sa nascut invatat...

Multumesc!

Carmen

acum 10 ani

Pot să am si eu o curiozitate? De ce n-ai cautat pe net raspunsul la întrebarea ta? L-ai fi aflat dîn 10 secunde şi ar fi fost şi mai civilizat din partea ta.