Orgametrilul creste temperatura bazala,sarcina betahcg negativ ?

Sarcina

Postata de annaderol cu 5 ani in urma.

Bună ziua,
Medicul mi-a recomandat 2 cp pe zi 10 zile de orgametril pentru inducerea menstrei,test sarcina negativ. Orgametrilul creste temperatura bazala ? De 7 zile ,de cand il iau am 37,1 temperatura bazala masurata in vagin . Ultimul ciclu a fost pe 6 iulie, pe 19 iulie contact neprotejat,am luat ella one ,pe 3,4 august sangerare putina cantitativ de culoare rosie, peste cateva zile cateva pete maro,sânii au crescut,areolele s-au colorat pe margine, sunt balonata,ragai,am borborisme.Pe 16 august beta hcg sange <0.1,21 august eco transvaginal nu se vede nimic,mi s-a recomandat orgametril,azi 28 august test urina negativ.Poate fi sarcina cu test negativ,tinand cont ca temperatura bazala este de 7 zile 37,1 ? Va multumesc frumos

Raspunsuri (1)

Utilizator11588062416

acum 4 ani

Am temperatura bazala 37,1. Am sânii întăriți. Am avut contact sexual pe data de 14 aprilie cu finalizare în vagin . Am făcut un test de sarcina și a ieșit negativ. Este posibil sa fii făcut testul prea devreme? Credeți ca ar trebui sa refac peste câteva zile testul? Multumesc