Operatie de colecist

Sarcina

Postata de Patrisica cu 13 ani in urma.

Buna ziua.
Am 31 ani si as dori sa fac un copil, dar am probleme cu fierea. Dupa operatia de colecist la cat timp pot duce o sarcina?
Va multumesc.

Raspunsuri (2)

Dr. Stefan Tuca

acum 13 ani

Daca operatia de colecist va fi realizata pe cale laparoscopica, recuperarea dupa aceasta operatie este scurta..puteti ramane apoi insarcinata fara nici o problema..

Va astept la un consult.

Detalii despre activitatea mea si programul de consultatii gasiti pe stefantuca.ro

Toate cele bune!

dr.Stefan Tuca - medic chirurg

lucia

acum 10 ani

Buna ziua!
de o saptamana jumate ma simt tare ametita si ma doare capul. mi am facut analizele de sange si mi-au iesit bune.
dr de familia mi a facut un ecograf si mi a zis ca am colecistul cam incarcat.
nu am nicio durere in zona abdominala. vreau sa va intreb daca ameteala aceasta se poate datora faptului ca am colecistul incarcat???exista astfel de simtome la acest diagnostic?? ce ai trebui sa fac? nu sunt o persoana care sa consume mult grasimi.
multumesc!!!