off nu am 7 saptamani

Sarcina

Postata de Crinaorzac cu 10 ani in urma.

Buna .A-si vrea si eu parerea unui medic sau a voastra fetelor care va pricepeti. Sunt insarcinata, eu stiam dupa calculele mele k am vreo 7 sapt. aseara am fost la medic si knd colo numai 5. Sa va explic , in 24 noiembrie o fost prima zi de ciclu, exact din ziua acce am inceput la conceperea unui bebe pt ca atunci a ajuns sotu meu acasa, in 24 decembrie trebuia sa fiu iarasi. In 20 dec mi-am facut test si mi-a iesit negativ, apoi l-am facut in 27 decembrie si mi-a iesit pozitiv. ce credeti se poate sa am numai 5 saptamani?

Raspunsuri (6)

Crinaorzac

acum 10 ani

am la activ 3 ecografii, una normala si doua endo, oare afecteaza. Tin sa mentionez k sunt sub tratament eutirox 100, nu am tiroida .

MOISE

acum 10 ani

DA, SE POATE.. PROBABIL AI OVULAT MAI TARZIU, ASTA E SI CAUZA PENTRU CARE TI-A IESIT PRIMUL TEST DE SARCINA NEGATIV. DAR ORICUM NU ESTE NICIO PROBL, IMPORTANT ESTE SA FIE BEBE SANATOS! SARCINA USOARA SI FELICITARI!!

Crinaorzac

acum 10 ani

multumesc

GeorgianaR

acum 10 ani

Dupa calculele mele,daca ai fi ovulat in ziua 14,respectiv 7 decembrie,ai avea 6 saptamani :).Un test de sange va elucida misterul.Valoarea lui iti va arata cate saptamani de sarcina ai.

GeorgianaR

acum 10 ani

Cat despre echo,parerile sunt impartite...se spune ca ar deranja fatul,sau ca sunt inofensive.Eu nu am gasit inca un raspuns clar la aceasta intrebare.

Crinaorzac

acum 10 ani

multumesc