Oboseala si dureri de sani

Sarcina

Postata de Marie.marie cu 10 ani in urma.

Incep prin a spune ca pe 20 oct am avut un contact sexual neproteja dupa care ciclul mi-a intarziat 8 zile, trebuia in mod normal sa imi vina pe 27. Mi-am facut 2 teste de sarcina atunci si au iesit negative. Luna urmatoare mi-a venit la timp, apoi in ianuarie mi-a intarziat din nou 5 zile. De fiecare data nu am obs nicio schombare in perioada ciclului (cantitate,consistenta etc). Acum o saptamana am facut destul efort la sala si am avut o scurgere apoasa rosiatica, iar de 2 zile ma dor sanii. oare mai poate fi vorba d vreo sarcina sau nu se mai pune problema dupa 3 cicluri?

Raspunsuri (3)

Marie.marie

acum 10 ani

Pe data de 20 oct am avut un contact sexual neproteja, ciclul trebuia sa imi vina pe 26 dar mi-a intarziat 8 zile,in timpu asta am facut 2 teste d sarcina dar au iesit negative. Dupa aceasta intarziere in luna urmatoare a venit la timp,dar apoi iar mi-a intarziat 5 zile. De fiecare data nu am obs nicio schombare a fluxului sau consistentei acestuia. Acum o saptamana dupa mult efort depus la sala am avut cand am ajuns acasa o scurgere de cateva fire de sange si o scurgere rosiatica apoasa. Acum ma dor sanii si am o stare d oboseala. Mai poate fi vorba d o sarcina dupa 3 cicluri sau am alta problema?!?

Pare ca am explicat mai bine aici

GeorgianaR

acum 10 ani

Nu cred ca este vorba de sarcina,dar,pentru siguranta ta,mai fa maine dimineata un test.Acum in ce perioada a ciclului menstrual te afli?E posibil ca daca esti la ovulatie sa ai asemenea scurgeri,uneori indica un chist ovarian,uneori e vorba doar de ruperea folicului ovarian,din care iese ovulul,poate da sangerari.In schimb,daca nu esti la ovulatie si nici nu trebuie sa ai menstra zilele acestea,e posibil sa fie vorba de un chist sau altceva ce necesita control medical.

Marie.marie

acum 10 ani

Adevrau ca atunci cand am avut acea scurgere eram in ziua 1 de ovulatie, deci ar putea fi o cauza. Am mai primit un sfapt de a incerca o palpare a abdomenului ac***a in vedere k as putea fi in 3 luni,dar nu se simte nimic.... Multumesc mult pt raspuns, o zi frumoasa!