Oare sunt însărcinată?

Sarcina

Postata de Utilizator11635606784 cu 2 ani in urma.

Mi-a întârziat menstruația 19 zile. Am durere de sâni și de burta( în zona uterului). Ma simt obosita și am pulsul mai crescut decât de obicei de o perioada. Am uterul rigid la palpare și pare ca își mărește volumul. Menționez ca am avut contacte sexuale neprotejate cu iubitul meu.
As putea fi însărcinată? Ar trebui sa îmi fac griji ca ar putea fi ceva mai grav sau altceva decât o sarcina neașteptată?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul ginecolog. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Ciclul-menstrual/14-motive-pentru-care-iti-intarzie-menstruatia_16108