oare sunt insarcinata?

Sarcina

Postata de MembruMobileApp1518616142 cu 6 ani in urma.

buna ziua! nu stiu daca sunt insarcinata, insa sunt multe sanse sa nu fiu. totusi sunt foarte speriata. Am avut un contact neprotejat pe 26 noiembrie, iar dupa 2 zile am avut menstruatie. Mentionez ca am un ciclu neregulat. Spre bucuria mea, mi-a venit menstruatia la inceputul lunii ianuarie mai exact pe 2 si m-a tinut ca de obiecei 5 zile cu flux normal. De atunci nu am mai avut nicio relatie intima, dar in luna februarie nu mi-a mai venit menstruatia. Mi-a intarziat deja 13 zile. E posibil sa fiu insarcinata? Nu am avut niciun simptom legat de sarcina, dar azi am observat ca un sfarc ar fi mai inchis la culoare, poate fi si paranoia.. Am trecut print-o perioada mai stresanta...inca nu am reusit sa imi fac un test de sarcina, totusi sunt ft speriata pt ca nu imi doresc un copil

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/primele-semne-de-sarcina_10886