Oare sunt insarcinata?

Sarcina

Postata de RaluElena94 cu 9 ani in urma.

Buna. Am folosit anticonceptionale iar c.m dupa oprirea acestora au fost: primul de 31 de zile, al doilea 40 de zile. am presupus ca in cel de 40 am avut o dereglare. acum sunt in al3-lea c.m. A inceput pe data de 19 oct si am presupus ca va dura tot 31 de zile ( inca nu stiu daca e regulat sau nu din cauza ca celelalte doua au avut intervale diferite si asta e abia al3 lea cm de la oprirea pastilelor). Dupa cum spuneam pe 19 octombrie a fost prima zi de menstruatie si am calculat ca ovulatia s-ar fi produs in data de 5/6 nov. tot atunci am avut contacte sexuale neprotejate in ambele zile si mentionez ca mucusul cervical a fost specific perioadei fertile...transparent , cu aspect de albus de ou. acum sunt in a7-a zi de la ultimul contact si ma confrunt cu greturi. au debutat din senin. aseara am simtit un usor disconfort in zona pelviana ca si cum ar veni menstruatia..eu o astept pe 19 in caz ca acest c.m este de 31 de zile ca primul...oare ce sa fie?

Raspunsuri (4)

andreea

acum 9 ani

Buna,
mai asteapta cateva zile, eu cand am avut banuieli ca am ramas insarcinata, mi-am luat un test barza ultrasensibil la recomandarea farmacistei si am scapat de orice stres in aceasta privinta.
Sa auzim de bine.

RaluElena94

acum 9 ani

andrea, mi-am facut si ieri si astazi teste si toate negative, imi vine sa urlu. Repet eu am presupus ca ar trebui sa vina pe 19 deci am avut contact in perioada fertila iar testele au fost facute in zilele a11a si a12-a de la contact.. Crezi ca e prea devreme? :((((

RaluElena94

acum 9 ani

andreea*

RaluElena94

acum 9 ani

In ce zi ti-ai facut testul? a cata de la contact? sau de la intarzierea menstruatiei? sunt extrem de dezamagita ma agatasem de orice speranta..