oare sunt insarcinata?

Sarcina

Postata de constantinescuclaudia cu 10 ani in urma.

in luna ianuarie nu mi a venit ciclul,dar am avut niste dureri de burta mai ales pe timp de noapte,sanii mari si durerosi,ma simtiam tare balonata si aveam senzatia ca ceva se intampla in burtica mea,dar la inceputul lunii acesteia mi a venit ciclul insotit de o durere de burta foarte puternica,mi a tinut trei zile.acum ma simt tot balonata,sanii ii simt tot grei,ma simt obosita desi nu depun mare efort,iar in burtica simt ceva....parca ar fi o minge de fotbal care se misca in toate partile.se poate sa fiu insarcinata?va multumesc

Raspunsuri (2)

Studenta anul vi MG

acum 10 ani

cand trebuia sa va vina ciclul in ianuarie? poate e doar o intarziere, daca a venit la inceputul lunii februarie. partea cu minge de fotbal care se misca ... primele miscari fetale la primipare se percep in saptamanile 18-20, deci ar fi mult prea devreme pentru asa ceva. daca a fost vorba de o sarcina, aceasta hemoragie ar putea insemna un avort. pentru a fi sigura, va recomand un test de sarcina

claudia

acum 10 ani

eu iti recomand sa mergi sa faci un ecograf ,testele de sarcina nu sunt tocmai sigure eu sunt gravida si am facut 2 teste din care 1 a iesit negativ. O consultatie la un cabinet privat la un ginecolog bun te poate ajuta! eu asa am facut si acum sunt linistita si fericita ! multa sanatate!