Oare sunt insarcinata??

Sarcina

Postata de AleOana cu 10 ani in urma.

Buna!
Am si eu o nelamurire!
Trebuia sa am menstruatia in 31decembrie si azi suntem in 7 ianuarie si totusi nu sunt.
Ciclul mi-a venit regulat pana acum.
Am unele simptome cum ar fi: urinari dese, pofta de mancare, dureri de spate si unori de burta,obosita.
Mi''am facut 2 teste dar au fost negative.
E prea devreme?
Eu si sotul meu ne dorim ff mult un copil.
As putea fi insarcinata?
Mi''am facut prea devreme testul?
Multumesc

Raspunsuri (1)

GeorgianaR

acum 10 ani

In mod normal,la intarziere de 7 zile,testul da rezultat corect,iar daca ai fi insarcinata,ar fi trebuit sa iasa pozitiv.Cu toate astea,stiu pe cineva care a afirmat ca,chiar daca era insarcinata,testele ii ieseau negative.Refa testul peste cateva zile,daca nu apare menstruatia sau fa o analiza de sange betaHCG,care depisteaza mai sigur sarcina.