Oare sunt insarcinata?

Sarcina

Postata de printesazabib cu 10 ani in urma.

Buna seara

Am o nedumerire..... luna trecuta am avut 2 contacte neprotejate cu sotul meu, iar luna asta pe data de 12 (aproape de perioada cand trebuia sa vina ciclul menstrual) 2 zile aproape 3 am avut scurgeri mai mult maronii si foarte putine (la mine ciclul menstrual dura 5-6 zile)
Acum cateva zile am avut stari de greata (cel mai mult dimineata); as manca la dulciuri si struguri non-stop (ac***a in vedere ca pana acum ocoleam dulciurile din cauza pb dentare si ca nu`mi placeau)
Oare ar trebui sa fac un test de sarcina sau sa merg la doctorul ginecolog la un control?

Raspunsuri (1)

GeorgianaR

acum 10 ani

In afara de acele scurgeri maronii care au tinut 2-3 zile ai mai avut sangerari dupa,pana acum?Daca raspunsul este nu,atunci poti deja sa faci un test de sarcina,ar trebui sa-ti dea rezultat corect.