oare sunt insarcinata

Sarcina

Postata de mony90 cu 11 ani in urma.

intrebare am uitat sa iau 4 pastile (anticonceptionale) luna trecuta si 2 din ele in perioada ovulatiei,dupa care la mensnstuatie am avut doar scurgeri maro spre roz dupa pauza de o saptamana am luat din nou 2 saptamain anticonceptionalele dupa care le-am oprit din cauza ca ma simteam rau,dupa care mi-a venit mestruatia.Am greturi dimineata cand ma trezesc,stari de voma dupa mancare,nu mai suport parfumul si am stari de somnolenta in decursul zilei.Am facut un test de sarcina dar care a iesit negativ.asta inainte de menstuatie.Sunt sanse sa fiu insarcinata ? am sa refact testul de sarcina,dar din ce cauza am aceste sintome in caz ca nu as fii insarcinata.acum nu mai iau anticonceptionalele dar as dori sa raman insarcinata si ce vitamine as putea lua sa ma ajute dupa perioada anticonceptionalelor sa raman isarcinata

Raspunsuri (2)

Corina

acum 11 ani

In general, dupa oprirea anticonceptionalelor, se recomanda o pauza de 2-3 luni inainte de a concepe (puteti folosi o metoda contraceptiva locala). In aceasta perioada puteti apela la un complex multivitaminic special pentru viitoarele mamici (care sa contina obligatoriu si acid folic; intrebati la farmacie ...nu cred ca am voie sa dau un nume pe site). Multivitaminele nu va vor ajuta in obtinerea sarcinii, dar au alte efecte benefice, atat pentru dumneavoastra, cat si pentru dezvoltarea viitorului copil. Mult succes!

Liliana

acum 9 ani

Buna ziua,

Pe 14-15 aprilie am avut contact neprotejat, fiind si zilele de ovulatie si dorindu-mi un copil.
Ziua de menstruatie este 6 mai in schimb pe 1 mai am avut niste pete roz dupa care secretie si pe urma maronii testul e prea devreme sa il fac????
Dureri de burta fff mari, greturi si imi este foame foarte tare. E posibil sa fiu insarcinata???