oare sunt insarcinata?

Sarcina

Postata de simona-maria68225 cu 12 ani in urma.

Buna ziua,ultima data am avut menstruatie pe 22 ianuarie, iar acum , in februarie, nu mi-a venit si am mici dureri cand si cand in partea abdominala. contact sexual am avut neprotejat dar a ejaculat afara. am facut sambata, 25 februarie un test de sarcina si a fost negativ. oare l-am facut prea devreme? cand e mai indicat sa-l fac?

Raspunsuri (7)

iepurrash

acum 12 ani

testul bcg spune tot.nu e scump.asa va eliminati orice urma de indoiala.nimeni nu poate spune ca daca ejacularea nu se produce in vagin se exclude sarcina.e loterie.faceti-va testul bcg.si la mine au existat luni fara menstra si am exclus sarcina facand testul bcg.durerile abdominale pot avea o multitudine de cauze.inclusiv ginecologice

simona-maria68225

acum 12 ani

cum e cu testul asta? se face la vreun laborator sau e la farmacie? pai si care ar fi motivul sa nu vina?

simona-maria68225

acum 12 ani

bcg este vaccin antituberculoza, ce treaba are?

iepurrash

acum 12 ani

se recolteaza sange.la orice laborator.stress,oboseala,modificari hormonale.de ex eu am hipotiroidie,cand foloseam anticonceptionale abia aveam o urma de menstra,altadata lipsea cu desavarsire.totusi,dac testul de sarcina a fost unul efectuat corect cred ca se exclude.e nevoie de un bcg pentru a elimina alte pb,gen extrauterina.desi nu cred ca e cazul.parerea mea e mai putin importanta.acel test va poate linisti.sanatate,toate cele bune

simona-maria68225

acum 12 ani

ok, ms

simona-maria68225

acum 12 ani

azi am facut iar un test de sarcina si iar .......negativ. este a 10 -a zi de intarziere. ar trebui sa-mi fac griji? sa merg oare sa fac un eco?

Anonim

acum 8 ani

Bună... Ma puteți ajuta și pe mine cu ceva am făcut dragoste cu iubita mea și din greșeală mi-a scăpat câteva picături în ea... Întrebarea mea este ca poate rămâne gravida ca după ce le-am scăpat s-o dus la baie sa se urineze