oare sunt insarcinata?

Sarcina

Postata de BIANDRE cu 12 ani in urma.

buna ziua! ultima menstruatie am avut-o luna trecuta pe data de 15 aprilie 2011.Pana in prezent,21 mai, nu mi-a venit menstruatie,iar ieri 20 mai am facut un test de sarcina care a iesit negativ.Credeti ca e posibil sa fi ramas insarcinata?Am avut cateva acte sexuale fara finalizare insa si fara prezervativ.Credeti ca e posibil sa fi ramas insarcinata? Testul facut este concludent? Va multumesc!

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 12 ani

Daca actul a fost neprotejat, se poate solda cu o sarcina oricand. Testul se face la cel putin 1 saptamana de intarziere si apoi se repeta dupa alte cateva zile. La 2 sapta,ani de intarziere, testul se pozitiveaza daca esti gravida.

niko

acum 12 ani

Sunt total de accord cu iuli ...poti sa mai faci inca un test de sarcina,daca iese tot negativ, e posibil sa ai o dereglare hormonala...dar eu zic ca cel mai bine si mai sigur este un control la medicul ginecolog.