Oare sunt insarcinata?

Sarcina

Postata de Simona P178404 cu 13 ani in urma.

Buna ziua

Doresc sa mi spuneti daca sunt sanse sa fiu insarcinata. Ultima data cand am luat ac a fost in februarie. Prima zi al ultimului ciclu a fost 1 Mai si pana la aceasta data inca nu mi a venit. De obicei ciclul meu e regulat de 28 +/- 1 - 2 zile. In perioada 11-18 mai am av contacte sexuale neprotejate si tot in aceasta perioada mi a venit si o pata de sange rosu deschis. Pe data de 19 mai am fost la ginecolog si Dna Doctor nu mi a zis nimic de acest gen, este posibil sa fiu insarcinata? Multumesc

Raspunsuri (6)

mikmok

acum 13 ani

Mergi la farmacie si cumpara un test de sarcina si vei afla daca esti insarcinata. Acest test nu este scump si vei afla rezultatul in 5 minute.

Simona P178404

acum 13 ani

da, as putea face asta....dar nu stiu de ce n-o fac inca...inca mai cred ca poate imi vine ciclul.

raluca

acum 13 ani

Normal menstruatia ar fi trebuit sa-ti vina pe 29 mai. Mai asteapta cateva zile, poate iti vine, daca nu, mergi si i-ati un test de sarcina.

Ionascu Andreea

acum 13 ani

Posibil sa fii insarcinata. De obicei cand se "prinde" sarcina apare o mica sangerare in/dupa perioada de ovulatie, care se numeste spotting. Eu cred ca ai sanse mari ca testul de sarcina sa fie pozitiv. Sper sa aud vesti bune. Ia niste acid folic daca te duci la farmacie sa iei testul, si daca este pozitiv ia niste acid folic pana la primul control la ginecolog.

Simona P178404

acum 13 ani

doctorul meu ginecolog mi a zis sa merg la o ecografie transvaginala dupa menstruatie, sti tot astept sa vina ca sa ma pot programa :)) si nu mai vine....daca totusi imi vine peste cateva zile ma gandesc care ar fi motivul pentru care sa mi fi intarziat atat. Imi fac probleme si pentru asta, sa nu am vreo afectiune... :( sa fie totusi de la anticonceptionale, o dereglare?

Simona P178404

acum 13 ani

am uitat sa spun ca in perioada in care trebuia sa mi vina ciclul m am simtit chiar ca inainte de ciclu..plus ca aveam senzatia ca ma tin ovarele. Acum mi a trecut ...