OARE SUNT insarcinata

Sarcina

Postata de elena326116751 cu 14 ani in urma.

buna ziua.am si eu o problema de circa 3 saptamani nu mi-a venit ciclul mentionez ca am facut sex neprotejat dar am greturi ,dureri de sanii,dureri abdominale,dureri de stomac si nu am pofta de mancare.saptamana trecuta am facut un test de sarcina si a iesit pozitiv,nu stiu ce sa mai cred pt ca mai sunt persoane care cunosc si am auzit ca se simt asa ca mine dureri de stomac,greturi intarzierea ciclului.eu am un ciclu neregulat mi s-a mai intamplat sa nu am ciclu o luna dar mia venit.

Raspunsuri (7)

raluca

acum 14 ani

Pai daca testul pe care l-ai facut ti-a iesit pozitiv inseamana ca esti insarcinata, felicitari.

Ca sa fii mai sigura, mai poti astepta 2, 3 zile si poti repeta testul, daca v-a iesi din nou pozitiv, neaparat trebuie sa mergi la medic.

elena326116751

acum 14 ani

multumesc pt raspuns izabela

raluca

acum 14 ani

Astept sa-mi spui si mie daca ai fost la medic si totul e ok. Pe curand!!!

Maria C

acum 14 ani

Daca ai facut un test la 21 de zile si ti-a iesit si pozitiv, atunci esti insarcinata. Sarcina usoara

sandulescu camelia

acum 14 ani

mersi

Sheila

acum 14 ani

Daca menstruatia nu ti-a venit, testul a iesit pozitiv mai mult ca sigur esti insarcinata.Daca te iei dupa calculul doctorului posibil sa fi in vreo 7 saptamani.Mergi la medic pentru confirmare
Sarcina usoara

came

acum 14 ani

dar nu cred