OARE SA FIE UN BEBE

Sarcina

Postata de ilariamaria20 cu 10 ani in urma.

buna ziua,luna trecuta mia intarziat menstruatia 5 zile timp in care in aceste 5 zile intarziere am avut contact sexual neprotejat cu finalizare ca pana la urma sa-mi vina menstruatia,mentionez ca au fost scurgeri normale(7 zile,asa ma tine pe mine),este posibil ca in acele zile de intarziere de inaintea menstruatie sa fi ramas insarcinata ?am avut o perioada cand aveam greturi foarte mari.dar asta inainte sa-mi vina menstruatia,in fiecare zi eu aveam greturi.va multumesc si astept un raspuns,am facut un test dupa dar a iesit negativ

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Nu, doarece perioada fertila ( eliminarea ovulului) are loc cu 14 zile inainte de menstruatie.