Oare prietena mea este insarcinata?

Sarcina

Postata de Andrei123456 cu 11 ani in urma.

Buna ziua, eu si cu prietena mea am avut contact sexual neprotejat acum 2 saptamani jumate , a durat vreo 7 minute , este posibil sa ramana insarcinata ? Sunt sigur ca nu am ejaculat in ea , a fost afara . A facut dupa aceea doua teste de sarcina tip banda , a facut unul dupa 10 zile si unul dupa 14 amandoua au iesit negative , au fost luate la prima urina de dimineata, deci corect . Rog pentru un raspuns , cat mai repede , oare poate fi insarcinata chiar dupa ce au aratat testele?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Testul de sarcina poate deveni pozitiv incepand cu cea de-a 14-a zi post contact sexual , cand nivelul de hormon gonadotropina corionica umana incepe sa creasca.
Este recomandat sa repete testul de sarcina si sa consulte un medic ginecolog.