oare pot sa raman de data asta ?

Sarcina

Postata de MembruMobileApp150330210317111 cu 9 ani in urma.

Luna aceasta am avut perioada fertila: 15 16 17 si ovulatie 18 adica azi ..in aceste zile fertile am facut sex neprotejat pentru a ramane gravida..ne chinuim de 4 luni dar niciun rezultat..cand pot sa fac testul de sarcina ? Si ce mai pot sa iau c.a sa raman mai repede insarcinata?? Astept raspunsuri multumesc !! Alina 20 ani .

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Testul de sarcina il puteti efectua dupa cel putin 2 saptamani de la contactul sexual neprotejat. Este bine sa luati acid folic in fiecare zi.