oare pot ramane insarcinata?

Sarcina

Postata de Yvonne92 cu 12 ani in urma.

am luat o luna de zile anticonceptionale si in ziua in care ar fi trebuit sa am ovulatia nu am mai luat si am avut contact sexual cu sotul meu si a ejaculat in mine. eu vreau sa raman insarcinata de asta nu am mai luat nici zilele urmatoare. pot sa raman insarcinata? astept un raspuns va rog

Raspunsuri (2)

raru

acum 11 ani

din cate stiu eu nu este bine sa ramai insarcinata imediat dupa ce iei anticonceptionale.. ar trebui sa astepti aprox 6 luni fara anticonceptionale si apoi sa te gandesti la un copil. uita`te si pe prospect si cel mai bine intreaba un medic:)

Yvonne92

acum 11 ani

crede.ma ca asta incerc sa imi raspuna un medic da nu imi raspunde niciunu si am pus intrebarea la 2 medici pe site si 2 in comunitate si esti prima care mi.a raspuns