Oare este sarcina intrauterina?

Sarcina

Postata de MembruMobileApp1515897934 cu 6 ani in urma.

Buna seara , sunt noua pe acest site .Ultimul ciclu menstrual a fost pe 3 Decembrie , sunt însărcinată in 6 săptămâni .Ieri am făcut o ecografie intravaginala , doctorul a văzut un punct in uter , dar nu îmi poate garanta ca este sarcina .Am dureri de ovar stâng de câteva zile , nu am sângerări , dar oricum sunt foarte speriata pentru ca in urma cu un an am avut o sarcina extrauterina .Anul trecut la ecografie nu s-a văzut nimic in uter .. Am făcut ieri analize de sânge Bt HCG 1050 ! Acel punct poate fi o speranța , poate sa fie săculețul dar însă prea mic sa îmi confirme sarcina ? Sunt stresată pana la următoarea ecografie , aștept un răspuns . va mulțumesc !

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Evolutia-sarcinii/sarcina-ectopica-extrauterina_1033

MembruMobileApp1515897934

acum 6 ani

Mulțumesc !