oare e bebe??

Sarcina

Postata de Elena991510 cu 15 ani in urma.

Buna, am si eu o problema, si va rog sa ma ajutati:

Am facut 3 teste de sarcina, toate au iesit pozitive, menstruatia trebuia sa imi vina pe 25 decembrie, ultima menstruatie am avut-o pe 26 noiembrie, deci sarcina ar trebui sa fie 6 saptamani si sa intru intr-a 7-a. Bun. Am fost azi la ecograf, mi-a facut intravaginala si abdominala si nu a vazut nimic, au zis sa revin pe 16 ianuarie, poate vede totusi ceva..
deci imi doresc tare mult sa fie bebe , si acu sunt dezamagita..

e sau nu bebe? daca e , de ce nu s-a vazut ??

va pup si va doresc sa vina bebeii la cele care ii asteapta, si bebei sanatosi celor care au !!

Raspunsuri (10)

simona166117244

acum 15 ani

Buna Bubui,
Calculand dupa ultima menstruatie din 26 noiembrie, si daca esti insarcinata, sarcina ar fi cam de aproximativ 4 saptamani (se calculeaza in functie de ultima menstruati si de ovulatie).
La ecograf am fost si eu cam la 4 saptamani si ceva si s-a vazut ca este vorba de o sarcina. Dar cred ca depinde si de cat de performat este aparatul.
La ecograf am fost dupa ce doua teste de sarcina au iesit pozitive.
Iti doresc sa fie vorba despre o sarcina asa cum si tu iti doresti.
Sa ne spui si noua cum au evoluat lucrurile.
Sanatate maxima!

MIhaela694509

acum 15 ani

Buna!!! La fel ca tine a patit si o colega de la servici. Cam pe la a 7-a saptamana s-a dus la eco si medicul nu a vazut nimic. A reprogramat-o peste 3 saptamani si i-a zis ca are sigur bebe. Cred ca asa e si la tine...stai linistita e normal sa nu se vada fiind asa de mic. Am si eu un bebe in burtica si intru in sapt 34... iti doresc numai bine si sa ai grija de tine!!

Elena991510

acum 15 ani

multumesc mult! sa ai o nastere usoara si bebelusul sa fie cat mai sanatos !!

Elena991510

acum 15 ani

Multumesc mult! sanatate si tie si bebelui !!
o sa ma duc luni la al medic, alt cabinet, poate ecograful va fi mai bun la fel si sarcina mai mare!

Elena991510

acum 15 ani

Am fost luni la ecografie, si mi-au vazut sarcina, are 5 saptamani si 10 mm sacul.

Dupa calculele mele de la ultima menstruatie, sarcina ar avea 7 sapt.
Medicul a zis ca nasc de 14 sept +/- 2 saptamani!!

Suntem foarte fericiti si ne visam deja cu bebele in brate...

V-am pupat!

MIhaela694509

acum 15 ani

Ma bucur pentru voi buibui...ti-am spus eu ca mai tarziu o sa se vada...iti doresc sa ai o sarcina si o nastere usoara. Ai grija de bebe!!!

Elena991510

acum 15 ani

multumesc mult! sapt viitoare ma duc sa fac alta ecografie, poate ii aud si inimioara.

Florian Alex

acum 15 ani

Da, cu siguranta se va auzi si inimioara din saptamana a 6-a. Era prea micut bebelusul si probabil ecograful nu era performant de nu s-a vazut d eprima data. Felicitari, sarcina usoara si bebe sanatos!

simona166117244

acum 15 ani

Felicitari!!!!!
ma bucur mult pt voi! sarcina usoara si sa ne mai scrii. daca ai ceva intrebari ,te pot ajuta (beble meu din burtica are 4 luni jumate).
Sanatate maxima!

Elena991510

acum 15 ani

Multumesc pt felicitari!

Ieri am fost la eco pt a doua oara sa vad bebele si are varsta de 6 sapt, eu de fapt am 8 de la menstra, si 7 mm si 133 bpm. A zis ca e micut probabil si datorita faptului ca ciclul meu era de 30 -31 zile si ovulatia a avut loc mai tarziu.
Mi-a zis sa revin peste 2 sapt sa vada cum a evoluat sarcina..

Arabela, sarcina usoara! ce este? baietel sau fetita?