oare ce se intampla?

Sarcina

Postata de monicuta68 cu 10 ani in urma.

nu mi-a venit cm de 57 de zile,in conditiile in care eu am avut un ciclu regulat de 26-28 de zile si ma tinea 6 zileasta pana in noiembrie cand mi-a venit mai devremecu 10 zile si m-a tinut doar 2 zile,testele de sarcina au iesit negative. credeti ca intru in menopauza mai devreme? mentionez ca am 33 de ani

Raspunsuri (3)

GeorgianaR

acum 10 ani

Cand ai facut ultimul test?E posibil sa fie vorba de o dereglare hormonala.Un control medical este cel mai indicat.

monicuta68

acum 10 ani

ultimul test l-am facut pe 3 ianuarie

GeorgianaR

acum 10 ani

Sarcina nu cred ca este,ultimul test ar fi trebuit sa iasa pozitiv,cred ca este o dereglare hormonala,dar nu pot stii exact.Iti recomand inca o data un control de specialitate,prima oara ar fi indicat sa mergi la ginecolog,iar daca acesta nu depisteaza nici o problema,poti merge si la endocrinolog.Probabil ti se va recomanda sa iei anticonceptionale sau un tratament pe baza de progesteron,pentru a se regla cm,dar nu lua nimic fara recomandare.Sanatate multa iti doresc!