oare am bebe sau alceva?

Sarcina

Postata de gabriela.pisicuta cu 12 ani in urma.

buna seara am o intrebare pe 19 luna asta trebuia sa ami vina menstruatia si nu mia venit nici acum si intr-o zi mi sa parut alt gust mancarea iar cand mananc ma simt balonata simt burta umflata si la un momendat se mareste dupa masa mananc ceva mai mult decat anainte si cate odata am greturi si simt asa k as fi sau e decat teama cat sa mai astept dupa cat timp de depasire a lipsei menstruatiei ati dai seama?ast rasp multumesc

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

In cazul in care ati avut un contact sexual neprotejat, in perioada corespunzatoare ovulatiei (la 10-17 zile de la prima zi a menstruatiei) ar fi bine de efectuat un test de sarcina din urina. Meteorismul acuzat (balonarile) poate fi combatut prin medicamente prokinetice, si verificat daca exista o afectare biliara, o gastrita.

CLAUDIA

acum 10 ani

MA SIMT UNFLATA LA BURTA AM GREATA AMETESC MA DOR SANI SI CILU MIA VENI ACUMA 3 SAPTAMANI. CE POT AVEA