O viitoare mamica suparata!!!

Sarcina

Postata de MIhaela694509 cu 15 ani in urma.

Buna!!! Sunt insarcinata in 6 sapt si nu sunt cum ar trebui sa fie o viitoare mamica fericita si implinita...ba din contra sunt suparata si foarte confuza. sa va spun si de ce: Mama mea are o boala de piele numita"ihtioza vulgara",boala ei nu este totala este partiala,are doar putin pe o mana si pe un picior. cand a nascut primul copil,pe fratele meu,l-a nascut perfect sanatos...cand a nascut al doilea copil,pe sora mea a nascut-o cu aceasta boala"ihtioza vulgara", dar la ea este totala are peste tot,pe toata pielea. Eu am fost ultimul copil,si tot sanatoasa sunt. ei eu acum la randul meu sunt insarcinata,si am discutat cu medicul meu despre asta si m-a intristat f tare pt ca mi-a spus ca aceasta boala este ereditara si ca am sanse jumi-juma ca sa nasc un copil cu aceasta boala. Eu pana acum am avut 2 intreruperi de sarcina iar acum imi doresc f mult copilul asta ... dar imi e foarte frica sa n u sufere si el cum a suferit si sora mea. Oare chiar nu exista nimic care sa ma linisteasca si care sa imi dea un raspuns sigur daca voi avea un copil sanatos? Oare nu nu exista nici un vaccin nici un test nimic care sa imi zica daca o sa fie sanatos sau nu? Va rog daca stiti ceva ajuta-ti-ma si pe mine sa trec peste supararea asta!!! Va multumesc

Raspunsuri (8)

MIhaela694509

acum 15 ani

Buna!!! Sunt insarcinata in 6 sapt si nu sunt cum ar trebui sa fie o viitoare mamica fericita si implinita...ba din contra sunt suparata si foarte confuza. sa va spun si de ce: Mama mea are o boala de piele numita"ihtioza vulgara",boala ei nu este totala este partiala,are doar putin pe o mana si pe un picior. cand a nascut primul copil,pe fratele meu,l-a nascut perfect sanatos...cand a nascut al doilea copil,pe sora mea a nascut-o cu aceasta boala"ihtioza vulgara", dar la ea este totala are peste tot,pe toata pielea. Eu am fost ultimul copil,si tot sanatoasa sunt. ei eu acum la randul meu sunt insarcinata,si am discutat cu medicul meu despre asta si m-a intristat f tare pt ca mi-a spus ca aceasta boala este ereditara si ca am sanse jumi-juma ca sa nasc un copil cu aceasta boala. Eu pana acum am avut 2 intreruperi de sarcina iar acum imi doresc f mult copilul asta ... dar imi e foarte frica sa n u sufere si el cum a suferit si sora mea. Oare chiar nu exista nimic care sa ma linisteasca si care sa imi dea un raspuns sigur daca voi avea un copil sanatos? Oare nu nu exista nici un vaccin nici un test nimic care sa imi zica daca o sa fie sanatos sau nu? Va rog daca stiti ceva ajuta-ti-ma si pe mine sa trec peste supararea asta!!! Va multumesc

pop1107257

acum 15 ani

Petru ca problema d-voastra presupune o discutie complexa,v-am trimis in casuta "mesaj privat""un numar de telefon la care ma puteti contacta.

Dr.Maria D.

MIhaela694509

acum 15 ani

Nu imi apare nr de tel in mesajul privat. Mesajul privat este trimis dar este gol nu apare nimic in el. va rog sa mi-l mai trimiteti o data!

pop1107257

acum 15 ani

Am retrimis mesajul cu nr.telefon.Confirmati-mi,va rog,primirea.

M.D.

Cristian Sergiu

acum 15 ani

buna am am 30 de ani si m-am hotarat sa am si eu un bebe.cred ca raman mai greu insarcinata la varsta asta.poate ma va ajuta cineva cu un sfat.nu incerc de mult timp sa raman gravida,doar de 1 luna.imi vine ciclu o data la 26 poate 28 zile cred ca regulat.. si cred ca sunt si sanatoasa.ce as putea face.va multumesc

pop1107257

acum 15 ani

Felicitari si curaj!
Sunati-ma la nr.de telefon pe care vi-l las in casuta privata pentru o discutie mai larga.

Dr.Maria D.

cristina383118755

acum 15 ani

s ufar de aceeasi boala iar fetita este sanatoasa are 12ani iar eu am 40 ,rugativa la dumnezeu si veti avea un copil sanatos .

andreea

acum 11 ani

PENTRU MAMICILE INSARCINATE DAR SI PENTRU CELE CARE VOR ASTEPTA UN BEBE IN VIITOR!
Aveti posibilitatea sa castigati un carucior in valoare de 500 EURO!
Cea mai mare banca de recoltare de celule stem din Romania ofera 500 EURO viitoare mamici,in fiecare saptamana!
Tot ceea ce trebuie sa faci este sa intri pe http://bit.ly/Z6HVA4 si sa te inscri GRATUIT in concurs!
Au fost castigate deja aprximativ 10 carucioare in de 500 EURO!
E randul tau!
Incearca-ti norocul! Asigura-i un carucior de lux dragalasului!
http://bit.ly/Z6HVA4