o sarcina aparuta la 2 luni dupa ce am facut o radiografie

Sarcina

Postata de floris40 cu 14 ani in urma.

Buna ziua,

As dori sa aflu daca exista vreo problema (risc) asupra fatului in cazul in care sarcina s-a instalat la aproximativ 2 luni dupa ce am efectuat o radiografie in zona lombara.

Multumesc

Raspunsuri (6)

raluca

acum 14 ani

Buna,
Am avut o cunostita care a facut la fel ca si tine o radiografie desi era insarcinata, iar bebelusul este sanatos si frumos. Nu cred ca v-a pati bebelusul tau ceva rau. Sarcina usoara si sanatate multa.

QUOTE=floris40;62627]Buna ziua,

As dori sa aflu daca exista vreo problema (risc) asupra fatului in cazul in care sarcina s-a instalat la aproximativ 2 luni dupa ce am efectuat o radiografie in zona lombara.

Multumesc[/QUOTE]

Sheila

acum 14 ani

daca in momentul in care ai facut radiografia embrionul nu era format nu exista nici un risc dar ai grija sa nu te mai expui radiatiilor
Sarcina usoara

Adrienne

acum 14 ani

La doua luni dupa o radiografie, nu sunt probleme. S-a pus intrebarea la cat timp este nociva radiografia si un medic a raspuns ca,daca s-ar face cate una pe saptamana, in decursul unui an, atunci ar aparea unele probleme. Sarcina usoara !

floris40

acum 14 ani

Va multumesc mult pentru raspunsuri. Ma simt un pic mai increzatoare. Oricum voi merge si la medic in cateva zile, insa nu mai aveam rabdare si doream sa aflu si alte pareri.

O zi buna!

cristia148004

acum 14 ani

Si eu sunt insarcinata in 24 de saptamani si fiind prima sarcina am citit mult pe internet despre asta,in legatura cu radiografia nu ai de ce sa iti faci griji,oricum e foarte bine ca mergi si la medic.Sarcina usoara si frumoasa si un bebelus sanatos!

ana

acum 9 ani

buna am si eu o intrebare sunt insarcinata in 2 saptamani si am facut radiografie la coloana vreau sa stiu daca pastrez sarcina bebelul va avea vreo problema grava dupa ce voi naste? va multumesc.