O problema mare !

Sarcina

Postata de kuppydon cu 10 ani in urma.

Buna ziua am si eu o intrebare legata de intarzierea ciclului si o posibila sarcina .
Eu si prietenul meu am avut contact sexual neprotejat (decat primul contact neprotejat cu ejaculare inafara vaginului , dupa primul contact am folosit prezervativ ) dupa ciclul trecut acum trebuia sa imi vina pe data de 11 dar suntem in data de 23 si nu a venit nici acum , am facut un test de sarcina pe data de 19 si a iesit negativ , mentionez ca acesta ar fi al doilea ciclu dupa dezvirginare !
Un sfat de la un specialist daca se poate va rog frumos !

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Exista si alte cauze care pot intarzia ciclul menstrual: stresul, afectiunile inflamatorii pelvine, tulburarile hormonale, alimentatia, tulburari metabolice, etc.
Este recomandat sa consultati medicul ginecolog .

kuppydon

acum 10 ani

Am uitat sa precizez ca am sani tarii si sensibili + o durere in zona abdominala inca din data de 11.
Va multumesc frumos o seara buna si daca mai puteti sa imi dati un ultim raspuns la simptomele pe care le am !
Va multumesc frumos o seara buna !

Bella

acum 8 ani

Sunt cam in aceeasi situatie doar ca noi am facut-o protejat, ai ramas gravida sau e doar o schimbare hormonala? Eu inca nu mi-am facut testul