O parere va rog!!!

Sarcina

Postata de iullia91 cu 11 ani in urma.

Buna ziua! Pe data de 5 ianuarie am fost la control si medicul mi-a zis ca am ovulatie ( ovulatia mea are loc doar de la un ovar pt ca pe celalalt l-am pierdut intr-o operatie de chist) asa ca dorindu-mi un bebe am mers acasa si am facut cu sotul de 3-4 ori in 48 de ore! Ultimul ciclu l-am avut pe 9 decembrie,adica cu o luna in urma! Acum suntem in 22 ianuarie,nu mi-a venit nici ciclul,am dureri ingrozitoare de sani si sunt umflati dar nu si-au schimbat culoare si am si dureri pe ''''jos''''. Am facut un test de sarcina la 11 zile dupa data ovulatiei adica pe 16 ianuarie si a iesit negativ! Mentionez ca durerile de sani sunt cam din perioada cu testul de sarcina
Oare sunt insarcinata si a fost prea devreme sa fac testul de sarcina la doar 11 zile dupa ovulatie???

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Pentru certitudine puteti determina beta HCG seric ( din sange) care va creste in cazul unei sarcini. De asemenea, consultul ginecologic este indicat.

iullia91

acum 11 ani

Multumesc pentru sfat!!

carina29

acum 11 ani

Mai fa un test maine.ar trebui sa iasa pozitiv.ar fi o saptamana de atunci,de la ultimul test.

iullia91

acum 11 ani

Pe 23 ,acum doua zile am facut un test si a iesit pozitiv ! L-am repetat si azi ca sa fiu sigura si tot pozitiv este.Multumesc pentru raspunsuri.Sanatate!