o intrebare

Sarcina

Postata de Anca81119025 cu 15 ani in urma.

postez aici prt mamicile care au trecut prin asa ceva si stiu se poate observa la o ecografie abdominala daca sunt insarcinata in 5 luni sau trebuie alt gen de ecrografie ?toate ecografiile arata ca exista o sarcina mare?

Raspunsuri (2)

simona166117244

acum 15 ani

Buna Dyana,
La ecografie abdominala se observa cu siguranta o sarcina de 5 luni. Eu am facut la 9 saptamani si am vazut bebelusul, plus ca medicul ne-a dat detalii legate de marimea lui, de puls, de varsta.
Numai bine.

LAURENTIU18119921

acum 15 ani

buna dyana,la 5 luni deja ar trebui sa faci morfologica...adica dr masoara bebelusul...piciorusele manutele capul etc..daca pana acum nu ai fost la eco cred ca ar fi timpul...e bine sa stii daca bebelusul tau e perfect sanatos!