o intrebare

Sarcina

Postata de ve2 cu 12 ani in urma.

Buna ziua! acum 6 luni am avut o sarcina oprita in evolutie la 5 saptamani, acum sunt insarcinata in 7 saptamani, ma simt bine credeti ca este posibil sa se repete si la a doua sarcina??? doctorul nu mi a dat sa fac analize a zis ca daca pierd si a doua atunci este o problema, imi este foarte frica sa mai trec prin ce am trecut, desi am depasit acea perioada

Raspunsuri (2)

evelina

acum 12 ani

ar fi bn sa-l schimbi daca nu iti da atentie mai ales prin ce ai trecut.O sarcina difera de alta asa ca nu te speria si nu te mai panica ,ca iti poti face rau atat tie cat si copilului.Si analize eu cred ca ar fi cazul sa le faci sa vezi daca totul e bine sau daca este nevoie sa iei calciu fier vitamine etc.Sa te ajute Dumnezeu sa treci cu bine si sa auzim ca bebe este ok si tu la fel.

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Va sfatuiesc sa efectuati vizitele periodice la medicul ginecolog-obstetrician pentru supravegherea sarcinii.