nu vreau sa ramn gravida

Sarcina

Postata de Mary T cu 11 ani in urma.

buna...am si eu o intrebare .....dak faci sex neprotejat cu partenerul si el nu se termina in tine dar dupa vreo doua ore faci din nou fara sa te speli nici tu nici el poti sa ramai gravida?...scuze dar asa mi sa spus ca cica pe canalul penisului ramne sperma el nu o elimna toata ar fi bn sa urineze ca dak nu merge in tine la aldoilea act sexual recent adik dupa vreo cateva ore....este adverat si va mai rog sa imi spuneti dak el se termina pe clitoris la mn sau in apropierea vaginului dar nu inauntru... pot risca sa raman gravida...eu ma sterg pe urma incerc sa nu imping inauntru cat pot dar dak doamne fereste ar ajunge la intrare fff putin din sperma lui as putea sa raman gravida?sau ai nevoie de o cantitate mai mare si sa mearga cat mai inauntru???va rog sa imi raspundeti va multumesc

Raspunsuri (2)

Corina

acum 11 ani

Daca nu va doriti o sarcina, folositi o metoda mai sigura decat p***atus interruptus. Nu s-a dovedit stiintific ca lichidul produs inainte de ejaculare ar contine spermatozoizi, dar daca barbatul nu urineaza dupa o ejaculare si inainte de o noua penetrare, sunt sanse sa apara o sarcina. De asemenea, se recomanda ejacularea cat mai departe de OGE feminine. Fertilitatea nu este previzibila, asa ca...gasiti o metoda mai buna de protectie.

Mary T

acum 11 ani

va multumesc mult