nu vreau sa raman gravida

Sarcina

Postata de dany_kyss_2008 cu 14 ani in urma.

bana am 21 de ani miam anceput viata sesuala de la 19 ani si nu vrau sa raman gravida menstruatia trebuia sa ami vina de pe data de 7 si nu mia venit ami simt sani antariti si ma dor la atingere nu vreau sa fac copil si nu stiu daca sunt ansarcinata alte simtome nu mai am dar sani mei sunt schimbati va rog ajutatima

Raspunsuri (2)

Sheila

acum 14 ani

Ce metoda de protectie folosesti daca nu vrei sa ramai insarcinata? Poti incerca un test de sarcina daca sunt cam 10 zile de la ultimul contact neprotejat.

Maria C

acum 14 ani

Daca ai folosit metode contraceptive nu vei ramane insarcinata....daca ai nu ai folosit, exista riscul sa fii ramas insarcinata. Pana acum ai avut un ciclu regulat? Ai mai avut astfel de intarzieri?