Nu știu de ceva timp tot stau cu gandul?

Sarcina

Postata de Baicu Mirela cu 9 luni in urma.

Buna ziua de o săpt am stări de voma și dureri de burta pe jos mi.am că ut 4 teste de sarcina și au ieșit negative problema este că simt in partea stângă cum mi se întărește ovarul și mă doare mereu ce poate fi

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 9 luni

Buna ziua,

Exista mai multe cauze posibile pentru durerile de stomac si senzatia de greata. Unele dintre acestea pot include:

1. Infectie gastrointestinala: poate cauza simptome cum ar fi greata, dureri de stomac si varsaturi.
2. Probleme digestive: cum ar fi intoleranta la anumite alimente sau sindromul de colon iritabil, care pot provoca dureri de stomac si senzatie de greata.
3. Stres si anxietate: acestea pot provoca, de asemenea, simptome digestive neplacute, cum ar fi dureri de stomac si greata.
4. Tulburari ginecologice: cum ar fi chisturi ovariene sau endometrioza, ar putea explica senzatia de intarire a ovarului si durerile in acea zona.

Un medic va putea evalua istoricul medical, va realiza un examen fizic si, daca este necesar, va solicita alte teste sau investigatii suplimentare pentru a stabili un diagnostic precis.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/gastroenterologie
Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Boli-intestinale/durerile-de-stomac-cauze-si-afectiuni-posibile_7855