Nu stiu data ultimului ciclu!?

Sarcina

Postata de Utilizator11617922689 cu 3 ani in urma.

Buna ziua! De cateva zile am aflat ca sunt insarcinata, testul digital arata 2-3 saptamani!
Problema e ca pur ai simplu am uitat data ultimului ciclu, luasem anticonceptionale si apoi am renuntat, stiu doar ca ciclul a durat 7zile!
Intrebarea mea e, voi intampina probleme pe parcuraul sarcinii? E posibil sa nu isi dea seama doctorii de saptamana/varsta bebelususlui?
Multumesc

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul ginecolog. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/cum-se-calculeaza-saptamanile-de-sarcina_11158