nu stiu ce sa cred

Sarcina

Postata de elenabby cu 10 ani in urma.

Am avut menstruatie normala luna aceasta pe 1 noiembrie......acum pe 16 noiembrie am sanii usor intariti si dureri abdominale.specific ca am avut contact sexual neprotejat dar de fiecare data a ejaculat afara nu in.mine ju stiu ce sa ceed ...un sfat

Raspunsuri (2)

elenabby

acum 10 ani

Am avut menstruatie pe 1 noiembrie prima zi a tinut normal iar akm pe 16 noiembrie am sanii putin intariti si dureri abdominale. Dupa menstruatie am avut contact sexual neprotejat dar specific ca a ejaculat afara nu in mine nu stiu ce s cred ajutati.ma cu un sfat

GeorgianaR

acum 10 ani

Ai specificat ca prima zi,menstra a fost normala,dar apoi?Conteaza cat te-a tinut si calitatea ei in toate acele zile.In mod normal,daca ai avut menstra pe 1,ovulatia ta ar trebui sa aiba loc in jurul datei de 14,iar aceste dureri abdominale si sanii intariti ar trebui sa faca parte din sindromul premenstrual.Inainte de aceasta luna,nu ai mai experimentat aceste simptome?Din ceea ce ai descris,nu cred ca esti insarcinata.Poti afla cu certitudine lucrul acesta asteptand sa vezi daca menstruatia urmatoare va apare.