Nu stiu ce e?

Sarcina

Postata de danadanna cu 12 ani in urma.

Buna ziua.Am avut ciclu pe 26 septembrie,doua zile.Pe 23 octombrie mi-a venit ciclu abundent in prima zi apoi in ziua urmatoare sa oprit si am mai avut a patra seara cateva picaturi de culoare maronie foarte deschis.Problema mea e ca de ceva timp mi sau marit sanii,dar nu ma dor decat inaintea ciclului,mi sa marit si burta si deasupra burtii am un fel de liniuta ca un sant micut,iar sub ombilic la doua degete este ca si cum sa format un al doilea ombilic.In timpul zilei se intampla sa am cateva greturi in rest nu am simptome ca as fi gravida.Ce parere aveti?E posibil sa fiu insarcinata si sa nu-mi dau seama?

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

pentru a confirma sau a infirma o suspiciune de sarcina, incercati un test de sarcina din urina (efectuat la cel putin 10 zile dupa posibilul contact sexual fecundant- fara mijloace de protectie contraceptive).

ANA

acum 11 ani

am avut ciclu pe 26 setebrie si in octobrie nu mia venit