nu raman gravida

Sarcina

Postata de danutzza cu 15 ani in urma.

Buna ziua, de la 18 ani am o problema cu menstruatia,nu-mi vine niciodata regulat decat dc iau anticonceptionale.Dar cum am decis cu sotul meu sa facem copil am renuntat la ele.Incercam de aproape un an si nimic.Eu am devenit obsedata sa raman insarcinata.Da-ti sfaturi ajutati-ma sa trec peste asta. Va multumesc

Raspunsuri (10)

cris17

acum 15 ani

buna ramonica.si eu am avut acceasi problema ca si tine nu reuseam sa raman gravida ,dar am fost la o doctora super buna aici in bucuresti si datorita ei in doua luni am ramas gravida fara nici un fel de probleme daca vrei lasa-mi un mesajsi o sati dau nr ei de tel ,sa te duci la un consult.bafta

Claudia

acum 12 ani

Buna poti sa mi dai si mie nr doctorei cum o cheama si unde are cabinet. msss!!!

nicoleta

acum 9 ani

pt cris 17
vreau si eu date le acelei doctore, care a reuşit in 2 luni
ms

Florian Alex

acum 15 ani

Incearca sa te relaxezi: poate nu crezi, dar intr-adevar stresul are efecte negative cand iti doresti o sarcina. Luati-va o vacanta, nu te mai gandi la bebe cu orice pret si vei vedea ca va veni cand te astepti mai putin.

andrei178

acum 15 ani

Stiu ca se considera ca fiind o problema de fertilitate, dupa ce doi ani consecutiv un cuplu a incercat sa aiba copii. Deci nu-ti face probleme, stresul insusi poate fi un factor care sa te influenteze negativ. Daca tu esti sanatoasa, cu analizele la zi si barbatul tau ar trebui sa-si faca teste ale spermei, multe femei fac tot posibilul sa ramana gravide si nu iau in calcul ca si barbatii pot avea probleme...Dar de astea sigur o sa-ti spuna un medic bun. Succes si sa ne anunti de veste buna!!

Nicoleta257

acum 15 ani

Mai ai rabdare. Copilul vine cand vrea el nu cand il comandam noi. Scuze daca suna taios dar am doi copii si nu au fost conceputi cand mi-am dorit si nici nu s-au nascut cand am vrut eu.
In ceea ce priveste menstruatia: ar trebui sa iti faci o monitorizare endocrinologica. Si eu am avut probleme asemanatoare (menstruatia venea doar cu ajutor medicamentos....cand m-am suparat si nu am mai luat pilulele menstra nu a mai venit 8 luni si bineinteles ca am ajuns la ginecolog care mi-a dat diane 35- dupa a doua folie am facut tromboflebita profunda si mi s-a zis ca am o sansa la un milion sa am copii din pricina ovarelor polichistice; norocul meu ca intr-un final am gasit medicul bun care mi-a prescris exact tratamentul de care aveam nevoie si iata ca am doi copii sanatosi. e drept ca am facut in ambele sarcini injectii zilnice cu heparina (anticoagulant) pe intreaga perioada a sarcinii si inca 4 luni dupa nastere. dar a meritat).
AI MARE INCREDERE CA DORINTA TI SE VA IMPLINI!!!

danutzza

acum 15 ani

Iti multumesc in primul rand ca mi-ai raspuns.Dc esti draguta sa-mi dai nr, nume despre acea doctora ar fi super.Mai vb iti urez o zi buna

Florentina92100217

acum 15 ani

Buna, am vazut topicul tau, si problema mea este similara cu cea expusa de ramonica, daca esti amabila ma poti ajuta si pe mine cu mai multe informatii despre doctorita aceea, ti-as fi tare recunoscatoare! Multumesc!

cris17

acum 15 ani

doctor MARIANA SERBAN,are cabinetul pe bd:bucurestii noi.nr51-61.nr tel:0744855840 si fix:0213105913.tin sa precizez ca ea face consultati doar la cab particular si un consult costa in jur de 250 ron.dar va garantez ca este super,super buna doctora.

miha

acum 12 ani

Consultatia costa 120 lei, intr-adevar este un doctor foarte bun