nu mi-a venit menstruatia de 6 zile

Sarcina

Postata de maddialex cu 11 ani in urma.

as vrea sa stiu si eu ce se intampla,pana luna asta mi-a venit mereu la data care trebuia,luna asta mi-a intarziat deja 6 zile,maine se face o saptamana.am facut deja 2 teste de sarcina si au iesit mereu negative.de ce?poate fi altceva de nu imi vine.sau e prea devreme pt a imi fi afisat rezultatul testului corect.nu ma simt rau doar am o stare de oboseala si dureri de mijloc.

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este bine sa luati in calcul si alte cauze posibile de intarziere a menstruatiei: stresul, tulburarile hormonale, tulburarile metabolice, alimentatia, infectiile genitale,etc.
Este recomandat sa consultati medicul ginecolog.

maddialex

acum 11 ani

va multumesc pentru raspuns.voi merge zilele acestea sa vad ce se intampla.