Nu mai inteleg nimic

Sarcina

Postata de Anonima1702 cu 9 ani in urma.

Menstra imi intarzie deja de 5 zile,contact propriu-zis neprotejat nu am avut ,4 teste mi-au iesit negative..probleme de sanatate nu am, antibiotice nu am luat.. prietenul meu este ingrijorat ca as putea fi insarcinata deoarece mi-a atins vulva odata cand doar ne jucam dar nimic nu a avut finalizare, mama este la fel de paranoia,crede ca se ramane insarcinata f usor,doctorita mea pe de alta parte imi spune ca astea sunt povesti,sarcina fara contact neprotejat nu se poate [asta daca cele protejate au fost ca la carte]. Eu am fost EXTREM de stresata in perioada asta,mai ales in ultimele 2 luni,totusi totusl a fost normal pana in luna asta. Am avut pe cap bac ul plus admiterea la facultate pe care le-am trecut cu brio dar nu fara mult stres! m-am consumat f mult. Este posibil ca stresul sa fie una din cauzele intarzierii CM,precizez ca nu m-am putut alimenta corect in perioada asta,am si slabit 2 kg, am 56-57 kg la 1.75m. Sau printr-o minune am ramas insarcinata iar testul nu poate detecta HCG-ul dupa numai 4 zile de la intarzierea menstrei? Astept raspuns va multumesc.

Raspunsuri (4)

Anonima1702

acum 9 ani

Si inca o intrebare as mai avea. Mama mea s-a chinuit timp de 6 ani sa ma conceapa, medicii nu-i mai dadeau nicio sansa de a avea copii, dar dupa un tratament pt raceala,jos,fara sa vrea a ramas in sfarsit insarcinata, in rest fertilitatea era foarte scazuta. Sunt sanse sa o mostenesc in aceasta privinta si sa nu-mi mai fac griji ca voi concepe chiar asa de usor si fantezist?

LouiseLisette

acum 9 ani

Sa stii ca si stresul este un factor decisiv in problemele acestea,delicate.Insarcinata,mai mult ca sigur,nu esti.Totodata ar putea sa fie de vina tiroida,daca e sa fim pesimisti ai putea sa prezinti tumorile BELIGNE ale glandei pituitare,desi nu cred ca ai tu asa ceva.In plus,ciclul menstrual se mai si schimba:poate iti va veni peste cateva zile,e verificat crede-ma.Oricum,daca luna asta prezinti amenoree este OBLIGATORIU sa-ti faci niste consultatii mai serioase.

LouiseLisette

acum 9 ani

A,da,iar daca ai ramas insarcinata,TE ROG,TE IMPLOR,sa nu faci avort! E cea mai mare crima,asuma-ti responsabilitatea!

Anonima1702

acum 9 ani

Voi ajunge si la doctor, doar ca stii cum e cu programarile, dureaza o gramada, am mai vrut o parere pana sa ajung macar acum sa ma calmez si eu poate,poate isi va face aparitia. Iar legat de avort..am promis ca nu voi face niciodata. Iti multumesc pentru raspuns!