Întârziere

Sarcina

Postata de MembruMobileApp150330210428028 cu 7 ani in urma.

Buna,luna trecuta mi-a întârziat menstruația 5 zile dupa ce mi-a venit a tinut tot 5 zile ,ca de-obicei,luna aceasta iar imi întârzie ,nu am avut nici un contact sexual de la ultima menstruație pana in prezent ,dupa menstruația de data trecuta m-au durut ovarele si am facut un test de sarcina care mi-a iesit negativ ,acum am sâni măriți ,simtom pe care il aveam cand trebuia sa imi apăra menstruația ,doar ca ea tot întârzie. Ce este ?

Raspunsuri (4)

MembruMobileApp1487407596

acum 7 ani

Daca in general ai un ciclu menstrual neregulat, sau chiar si regulat, iar acum lipseste, cel mai probabil este vorba despre o dereglare hormonala, care, depistata la timp poate rezolva aproape toate problemele, sau chiar pe toate.Cel mai bine ar fi sa consulti medicul ginecolog, care te va trimite sa faci un set de analize hormonale.Multa sanatate!

MembruMobileApp150330210428028

acum 7 ani

Multumesc mult,in general am probleme,sa zicem ca "răcesc jos" dar de fiecare data cand iau tratamentul prescris de ginecolog ,imi trece durerea dar secrețiile vaginale sunt aceleași

MembruMobileApp1487407596

acum 7 ani

Ai grija ca racelile jos (anexitele)...netratate la timp si necorespunzator...pe termen lung pot produce infertilitate...secretiile vaginale...daca sunt urat mirositoare, sau de culoare galbena..verde...gri...cu consistenta acida...sau apoasa..neinsotite de arsuri sau usturime la urinare si de dureri pelviene...sunt cauzate de bacterii sau ciuperci...gen (chlamydia, tricomoniaza, gonoreea si cel mai des intalnita...candida) care isi confirma existenta printr-un examen ginecologic la lama

MembruMobileApp1487407596

acum 7 ani

Iar in ceea ce priveste dereglarile hormonale...in cazul in care ceva nu iti iese in regula...va trebui sa consulti un endocrinolog..el este specialistul in hormoni!:))Dar ginecologia cu endocrinologia sunt in foarte stransa legatura..si trebuie analizate intotdeauna impreuna