nidatie

Sarcina

Postata de cristta cu 8 ani in urma.

Buna seara...am si eu o întrebare...astazi ar fi trebuit să-mi vina CM...dar in schimb am o usoara secretie roz spre maroniu...si o durere suportabila pot sa zic de ovar....vreau sa mentionez ca merg des la baie iar sanii ii am umflati si de vreo doua săptămâni mă dor.....nu stiu ce sa cred.....contactele sexuale au fost neprotejate pentru ca ne dorim un bebe

Raspunsuri (3)

Alex Ginecolog

acum 8 ani

Cel mai bine este sa faci un test de sarcina. Deja te aflii in perioada in care testul nu poate da gres (ca sa zic asa). Din simptomele descrise inclin sa cred ca esti deja insarcinata. Sarcina usoara si mult succes!

cristta

acum 8 ani

Va multumesc pentru răspuns.... Dar nu stiu ce sa cred.....acea sangerare s.a prelungit câteva zile.....nu a fost menatruatie normala asta stiu sigur.....dar încă nu am avut curajul sa fac un test de sarcina de teama.....momentan nu sunt in tara sa pot merge mai repede la medic.....iar aici am programarea la sf lunii......insa o mica problema am in continuare.....durerea de sanii.....nu mai e asa de tare..dar e... Si pe deasupra insotita de o usiara mancarime in zona mamelonului.....nu stiu daca as putea fii însărcinată....

Flora

acum 8 ani

Buna ziua spunetimi varig cei am patit nu imi gasesc locul pe data de 9 ianuarie am avut un contact neprotejat la 48 ore dupa contact am luat anticonceptionale de 72 ore peste 6 zile pe 17 ianuarie mia aparut ciclu dar in cantitati mai reduse si o culoare mai inchisa nu stiu precisa daca a fost ciclu dar a durat 4-5 zile in luna februarie nu mia venit ciclu am facut 5 teste de sarcina in zile diferite si toate au fost negative astept in luna martie dar mie frica sa nu fie sarcina va multumesc