Nicolle ?

Sarcina

Postata de Utilizator31533137126 cu 5 ani in urma.

Buna ziua,
Am o problema super urgenta. Sunt gravida in sapt 5 de sarcina. Practic azi am facut al doilea beta hcg , care -mi confirma acest lucru. Problema e urmatoarea : cand am fost sa ridic rezultatul am parcat 5 min , intr-un loc nepermis cu avariile pornite. Si ... ce sa vezi , cand am iesit din clinica politia langa masina. Filmari , fotografii, tot tacamul. Problema e ca m-am panicat cumplit,am inceput sa tremur si acum parca sanii sunt putin mai moi. Oare se intampla ceva grav? Pierd sarcina? Maine merg sa fac iar beta, dar pana atunci ..... Va rog cine poate sa ma ajute, v-asi fi recunoscatoare.

Raspunsuri (1)

Utilizator11566064305

acum 4 ani

Buna,
Cam târziu îți raspun, însă acum caut și eu răspuns la câteva întrebări...
In urma cu 4 luni, am pierdut o sarcina la 10 săptămâni, tot așa, in urma unei supărări. Am primit o veste și am plâns toată noaptea și a doua zi am avut dureri de burta ca cele menstruale și apoi am găsit o pata maronie pe chilot.
Am plecat la spital, unde mi s au confirmat cele mai negre bănuieli- pierdusem sarcina.
Am fost programată la chiuretaj a doua zi . E adevărat ca in ziua când am avut secreția maronie, nu mai aveam sânii tari și nu mai urinam f des.
De la spital mi au spus ca sarcina se oprise deja din evoluție la 7 săptămâni și ca nu sunt încă dovezi clare ca o sarcina se poate pierde din cauza vreunui sic sau supărare.
Sper ca ești bine și poate nu e prea mult sa cu cer sa mi spui dacă ai pierdut sarcina sau dacă ești o fericita mămica.
Cuia