Poate fi vorba despre o sarcina?

Sarcina

Postata de LULULOLA cu 9 ani in urma.

Buna ziua... ma numesc Simona...am 24 de ani... sunt din Arad si am o intrebare... Am si un baietel de 10 luni...(am nascut prin cezariana).. As vrea sa stiu daca as ramane insarcinata daca am facut sex neprotejat cu sotul meu... (de knd sunt cu el tot asa am facut sex).....eram deasupra, si ''''sa scapat'''' in mine...nu mult, dar destul cat sa o simt cum imi curge.. el zicea ca doar un pic sa terminat.. Mai pot sa fac sex acum...??.... tin sa mentionez ca nu mi-a venit ciclul de 2 luni...... (eu am probleme cu menstruatia... imi vine ciclul si o data la 5 luni.... dupa nastere nu mi-a mai venit 6 luni)... .eu nu m-am terminat......dar culmea ca m-am visat noaptea ca fac sex si m-am trezit cu senzatia aceea de ''''terminare''''........E posibil sa raman gravida..?? Va rog mult sa-mi raspundeti....

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Da, exista risc de sarcina, care insa nu poate fi cuantificat in conditiile in care ciclul este neregulat.

LULULOLA

acum 9 ani

mai pot sa fac sex...??? si peste cat timp sa-mi fac testul de sarcina...???