nelamuriri.....

Sarcina

Postata de georgiana317 cu 12 ani in urma.

Buna seara. am si eu niste nelamuriri. am menstruatia regulata, imi calculez pe site-uri perioada de ovulatie, dar nu am ramas pana acum insarcinata. acest lucru de intampla de 4 luni. - care are putea fi cauza?
a doua nelamurire. menstruatia trebuie sa vina pe 20 ianuarie(asta in cazul daca mai vine.. :) ... si fiind racita am luat 4 pliculete de Acc de 200mg. daca as fi ramas insarcinata, ar avea consecinte grave acest acc? va multumesc anticipat pt timpul acordat,si astept un raspuns cat mai curand posibil. O seara buna.

Raspunsuri (1)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

despre acc in timpul sarcinii nu se cunosc date (dupa cum probabil scrie si in prospect), dar in general nu ar trebui sa fie nici o problema.
in cazul in care nu puteti ramane insarcinata, raspunsul la intrebarea ''care ar fi cauza?'', nu este atat de simplu. poate fi vorba despre o afectiune a dumneavoastra sau a sotului sau a amandorura, iar lista de afectiuni care impiedica aparitia unei sarcini normale este destul de lunga. ar fi recomandat sa mergeti la un consult ginecologic pentru un diagnostic clar, altfel nu puteti decat sa presupuneti care ar putea fi cauza.

va urez o zi buna